25.září 2020 Dnes má svátek Zlata Zítra má svátek Andrea
Oficiální stránky
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Stránky navštíveny
Celkem  x
Dnes  x
 

Lesní pedagogika 2019

28.08.2019

Další jarní akcí, tentokrát pro žáky 2. stupně, byl program Lesní pedagogika, který pro naši školu zorganizoval pracovník Lesní správy Prostějov pan Ing. Zdeněk Toul se svojí kolegyní Kristýnou Pospíšilovou. Program probíhá v terénu, proto jsme za poměrně chladného rána vyrazili na předem domluvenou lokalitu v lese u Horního Štěpánova. Náplň byla opravdu pestrá, činnosti různorodé a děti si zážitkovou formou osvojily vědomosti o vztazích v lesním ekosystému. Žáci měli možnost vidět vytěžené dřevo, odhadovali cenu dřeva, měřili pomocí dendrometrických pomůcek – průměrky a výškoměru, počítali objem dřevní hmoty a nahlédli do lesnických map. Svačinu nám pan Toul zpříjemnil hrou na borlici. Následovala ukázka práce s motorovou pilou a poté si dobrovolníci vyzkoušeli práci s obyčejnou pilou, při které se pěkně zahřáli. Další stanoviště bylo věnováno myslivosti, kde si žáci prohlédli zvířecí artefakty a dostali lekci z mysliveckého slovníku. Vhodně byly zařazeny i pohybové hry s tematickým zaměřením. Dopoledne bylo zakončeno opékáním špekáčků a předáním drobných dárků. S lesní pedagogikou jsme byli velmi spokojeni a souhlasím se slovy pana Toula: „Lepší půl hodiny v lese, než sedět dvě hodiny v lavici.“ Žáci nenásilnou formou získávají poznatky přímo od odborníků a při procházce v lese se budou více dívat kolem sebe. Na podzim máme přislíbenou další akci zaměřenou na zalesňování. Fyzické práce se nebojíme a na další spolupráci se těšíme. Program vřele doporučuji, naplánujte si vyučování v lese i Vy!

Mgr. Lenka Grulichová a žáci 2. stupně


Přečtěno: 267 x